• Anasayfa
              

CAM TOZU

Kullanma alanları

Otoyol , park , oto park , alanları için yol çizgisi uzerinde gece goruş kolaylığı sağlar
Ral skalasındaki butun renklere uygulanabilir. Cam kurecikleri Termoplastik soğuk yol çizgi boyası, rapid ve selulozik boya ile karıştırılarak uygulanabilir 

Yüzey islemi
Püskürtme Yoluyla Yüzey İşleme


Cam küreciği yüzey işlemedede tercih edilir. Plastik sanayi başta olmak uzere mühendislik, havacılık, elektronik, nükleer ve motor sanayilerinde püskürtme yolu ile yüzey işleme işlemlerinde cam küreciği talep edilmektedir.


Temizleme
Plastik Sanayinde Sentetik Reçinenin Kuvvetlendirilmesi


Yüzeyi silikon kaplı olan cam kureciklerinin polimerlerin işlenmesinde takviye dolgu maddeleri ile birlikte kullanılması ile polimerlerin mekanik özelliklerini artırırken aynı zamanda üretim maliyetlerini de azaltmaktadır. Bu uygulamalarda kullanılan cam küreciği, sentetik reçine ile bağlantısını artıran özel uyumlu yapıştırıcı maddeyle kaplanmaktadır
   Metal ve Makina parcalarinin politaj islemlerinde kullanmak amaci ile Cam tozu bulunmaktadir. (Micro cam)

Karayolları işaretlemelerinde

Karayolları işaretlemesinde ve fosforlamada kullanılan Cam Kürecik, tüm dünyadaki geçmişi yakın zaman dayanmaktadır. Tüm dünyada yansıma (Reflection)başlığı altında üretilen Cam Kürecik üretimi, insan hayatının değerinin ilerlemişlik göstergesiyle paralel olarak daha fazla önem kazanmasıyla, çoğunlukla trafikte kullanılmak üzere üretimi ve yaygınlığı gün geçtikçe artmaktadır. Ülkemizde yol çizgi boyalarında tercih edilen cam kürecikleri için. 
   Hemen hemen her türlü boya çeşidine karıştırılarak kullanılan Cam Küreciğin Farklı kullanım amaçlarına göre değişik ebat ve türde üretimi söz konusudur.  Süs esya yapımı ( her renk boya içine karıştırılarak kullanılabilir)
Boyayla birlikte kullanılan Cam Kürecik karanlıkta veya görüş mesafesinin kısa olduğunda ışık yansıması sayesinde görüşü ve ilgiyi arttırmaktadır.